دام 34

اختصاص تسهیلات به دامداران

میزان اعتبارات اختصاص یافته برای پرداخت تسهیلات بانکی به ۴۵ دامدار استان همدان ۲ هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال است و تاکنون هشت دامداری تسهیلات بانکی بمبلغ ۲۹۰ میلیارد ریال بصورت یکساله و با سود ۲۰ درصد دریافت کرده اند.
همچنین نوع دیگری از پرداخت تسهیلات برای ساخت و ساز واحدهای دامداری با سود ۱۵ درصد است که ۲ سال تنفس پرداخت اقساط برای گیرنده وام دارد.
تلاش برای بهبود تولید گوشت قرمز در کشور یکی از وظایف جهاد کشاورزی است که اجرای همزمان سازی فحلی و تنوع نژادی یکی از راههای ارتقای کمیت و کیفیت دامداری ها و افزایش تولید گوشت قرمز می باشد که این پروژه همزمان سازی فحلی در گوسفند با هدف دوقلوزایی گوسفندان با حجم عملیات ۴ هزار و ۷۰۰ راس در سال جاری اجرا شده است که بر اساس طرح تولید ترکیب ژنتیکی گوسفند پربازده نژاد رومانف با گوسفند مهربان با حجم عملیات ۲ هزار راس در حال انجام است.
فحلی سازی دام از طریق تزریق هورمون صورت می پذیرد که سیدر گذاری (روشی که از آن برای فحلی شدن گاو و گوسفند استفاده می شود) و سپس تلقیح انجام می شود که می تواند نقش موثری در دوقلوزایی داشته باشد که جهاد کشاورزی فحلی سازی را بصورت رایگان برای دامپروران انجام می دهد و هدف جهاد کشاورزی از ارائه خدمات به دامداران تلاش برای کاهش واردات گوشت قرمز از دیگر کشورها است و هشت واحد دامداری در استان همدان که بعلت مشکلات متعدد از تولید بازمانده بودند، احیا و فعالیت خود را مجدد از سرگرفتند.
برای بهبود تغذیه دام ها با هدف افزایش و بهبود کیفیت گوشت و شیر طرح ترویج خوراک کامل دام پلت بر پایه پسماند بمیزان ۷۵ تن در استان در حال اجراست و دامداران علاوه بر بازار آزاد می توانند نهادهای مورد نیاز را از طریق ثبت نام در سامانه بازارگاه تهیه کنند.
با شرکت پشتیبانی دام جهاد استان همدان برای خرید مدت دار نهاده های دامی توافق شده است که دامداران را به این شرکت معرفی کنیم تا بتوانند نهاده های دامی را بصورت بلند مدت خریداری کنند و ذرت، جو و سویا در دسترس دامداران قرار گرفته و از این بابت نگرانی وجود ندارد و بر اساس برنامه ریزی ها، مقرر شد تا سال ۱۴۰۶ هر سال حداقل ۱۰ درصد دامداری های غیر فعال، فعال شوند.
تعداد دام های سنگین استان ۳۴۲ هزار و ۳۵ راس و تعداد دام سبک یک میلیون و ۵۲۲ هزار و ۹۷۱ راس است و در استان سالانه بالای ۳۰ هزار تن گوشت قرمز تولید می شود.
جهت كسب اطلاعات بيشتر با شماره های داخل سايت سابين پروتئين تماس حاصل فرمائید 

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

سبد خرید