36

۵۰۰ هزار تن نهاده بین دامداران توزیع می‌شود

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از توزیع ۵۰۰ هزار تن نهاده شامل جو، ذرت، کنجاله سویا و سبوس بین دامداران عشایری و روستایی خبر داد.

 حسین دماوندی‌نژاد گفت: این میزان نهاده طی روزهای پنجشنبه و جمعه در سامانه بازارگاه قرار‌داده شده است و دامداران روستایی و عشایری می‌توانند از هفته آینده با مراجعه به اتحادیه‌های دامداران و سازمان جهاد استان‌ها نهاده‌های مورد نیازشان را تحویل بگیرند.

وی ادامه داد: قبلا هماهنگی‌های لازم با سازمان جهاد استان‌ها انجام شده و طبق آدرسی که از کارخانه‌های خوراک دام دارند دامداران می‌توانند نسبت به دریافت نهاده مورد نیازشان اقدام کنند. دماوندی‌نژاد خاطرنشان کرد: این نهاده مربوط به تمام دامداران سبک و سنگین روستایی و عشایری خواهد بود. وی در پاسخ به اینکه آیا این میزان نهاده می‌تواند نیاز دامداران روستایی و عشایری را حداقل تا پایان سال تامین کند، توضیح داد: این نهاده بخش زیادی از مشکلات آنها را برطرف خواهد کرد و مشکلی از نظر تامین نخواهند داشت.

این مسئول در ادامه صحبت‌های خود گفت: بخشی از سهمیه دامداران صنعتی نیز روز پنجشنبه در سامانه بازارگاه بارگذاری شده و آن دسته از دامدارانی که در نوبت‌های قبلی موفق به دریافت سهمیه نهاده‌ای خود نشده‌اند می‌توانند برای دریافت آن اقدام کنند.

برچسب‌ها: بدون برچسب

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *