واکسن

نوا فلو پاد ۵۰۳ اولین واکسن دامپزشکی ساخت ایران با فناوری نوترکیب

ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و سوش های وحشی آن امکان سرایت به انسان را دارد که با از بین بردن پرندگان صنعتی خسارات جبران ناپذیری به اقتصاد و صنعت مرغداری وارد می شود از این رو ضرورت دارد بر اساس دستورالعمل های سازمان بهداشت جهانی دام و سازمان بهداشت جهانی واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با فناوری نوترکیب در ساخت بذر که به فناوری پیشرفته ژنتیک معکوس مشهور است تولید شود تا از بروز ۳ خطر بزرگ برای پرندگان، انسان و محیط زیست جلوگیری شود.
با دستیابی به فناوری ژنتیک معکوس در ساخت بذر، اولین واکسن نوترکیب دامپزشکی ساخت ایران جهت پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در طیور صنعتی با نام نوا فلو پاد ۵۰۳ وارد بازار شد.
این واکسن علاوه بر بی خطری در تولید می تواند از انتقال آنفلوآنزای پرندگان متناسب با سویه های منطقه به طیور صنعتی جلوگیری کند.
کشور ما سالیانه نزدیک به ۱۲۰ میلیون دوز واکسن انفلوآنزای پرندگان نیاز دارد که این نیاز از طریق واردات تامین می شد حال با تامین این واکسن به میزان ۱۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی ایجاد می کنیم و ظرفیت خط تولید این واکسن به صورت سالیانه برابر با ۲۰۰ میلیون دوز است که می توانیم کل نیاز کشور را پوشش بدهیم این واکسن برای مرغ های تخم گذار، مادر و بوقلمون ها استفاده می شود.
برچسب‌ها: بدون برچسب

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *