وزارت جهاد کشاورزی از ایجاد زنجیره‌ها در حوزه طیور حمایت می‌کند

خصوصی‌ترین بخش اقتصادی کشور کشاورزی است عاقلانه است تا امورات را به کشاورزان واگذار کنیم لذا در این امر به صورت شعاری به آن نپرداخته و در مجلس شورای اسلامی نیز اصلاح قیمت خرید تضمینی در شورای تشکل‌ها را ورود داده ایم و به اتاق اصناف ایران و تشکل‌ها جایگاه داده ایم و آن‌ها را در قیمت‌گذاری سهیم کرده‌ایم که خروجی قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی را برای گندم در بر داشت.
گندم شاخص اقتصاد کشاورزی در کشور است که نگاه دولت سیزدهم به حوزه کشاورزی و قیمت گندم، اهمیت این بخش را نشان داده و به نوعی عقب‌ماندگی گذشته را در ابتدای دولت سیزدهم تنظیم کرده است.
 
 
مقام عالی وزارت یادآور شد: باید مجموع تنظیم بازار و مسایل مربوط به مرغ گوشتی را به اتحادیه‌ها واگذار می‌کنیم و اتحادیه کشوری و استانی موظف به تنظیم بازار هستند.
ساداتی نژاد تصریح کرد :در حال گذر از خرید تضمینی به قیمت تضمینی هستیم که خواسته اتحادیه‌ها است.
 
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به سرعت اتحادیه در تنظیم گری بازار نسبت به دولت، افزود: در نهایت این مهم به نفع اتحادیه، بازار و مصرف کننده است.
 
ساداتی‌نژاد با تاکید بر کشاورزی قراردادی، از کلیه تولید کنندگان صنایع تبدیلی و صنایع فرآوری درخواست کرد؛ در این حوزه ورود کنند.
 
وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: ما باید مشکل اسناد کشاورزی را برای یکبار و همیشه حل کنیم.
 
وی از کشاورزان خواست تا در اخذ اسناد کشاورزی کمک کنند و با این عمل به بخش کشاورزی هویت دهند.
ساداتی نژاد با تاکید بر اهمیت اجرای الگوی کشت، گفت: در زمینه موضوع آب در گام اول باید الگوی کشت اجرا شود.
 
وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: برای ایجاد زنجیره‌ها در حوزه طیور وزارت جهاد کشاورزی آمادگی لازم را دارد.
ساداتی‌نژاد با تاکید بر رفع مشکلات صادراتی به کشور‌های مختلف، افزود: می‌توانیم بازار بزرگی را در سایر کشور‌ها داشته باشیم.
جهت كسب اطلاعات بيشتر با شماره های داخل سايت سابين پروتئين تماس حاصل فرمائید

دیدگاه ها بسته شده اند.