استانداردهای بهداشتی مدنظر اتحادیه اقتصادی اوراسیا محقق شد

استانداردهای بهداشتی مدنظر اتحادیه اقتصادی اوراسیا محقق شد

رئیس سازمان دامپزشکی از فراهم شدن بستر مدیریت بهداشتی دامداری‌ها و واحدهای آبزی‌پروری کشورمان جهت تامین استانداردهای مدنظر کشورهای عضو اوراسیا خبر داد.

از آنجا که روابط بین ایران و ارمنستان و تمام کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا، در زمینه‌های مختلف دوستانه است، ما هم تمایل داریم تا در موضوعات دامپزشکی چارچوب روابط دوستانه بین ایران و کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا را توسعه دهیم و بدلیل نبود هیچ فاصله‌ای بین دو کشور و زندگی محترمانه و صمیمانه هموطنان عزیز ارامنه در ایران و مناسبات خوب بین مردم ما و آنها، اشتیاق به گسترش سطح مناسبات دوچندان است.
تولیدات ایران علاوه بر اتحادیه اروپا، قابلیت صادرات به اوراسیا را دارد و با روابط ایجاد شده با اتحادیه اقتصادی اوراسیا در حوزه توسعه صادرات لبنی، اقدامات خوبی در حوزه مدیریت بهداشتی رخ داده است.
ممیّزی‌های لازم هم در دامداری‌ها و هم واحدهای لبنی در حال انجام است؛ کما اینکه در حوزه دامداری، مدیریت بیماری‌های مهم از نظر اوراسیا در زمینه پیشگیری، مبارزه و کنترل و ترویج و آموزش برای تولید شیرخام طبق استاندارد اوراسیا در حال اجراست.
امید است در سال آینده با تکمیل و ساخت شرکت تولیدکننده واکسن‌های طیور با مشارکت شرکت روسی در استان سمنان، بخش قابل توجهی از واکسن‌های وارداتی طیور در این کارخانه ساخته شود و خوشبختانه امروز دغدغه ما برای بازاریابی محصولات ایرانی بسیار کمتر شده است.
و با نهایی شدن پروتکل بهداشتی صادرات لبنیات ایران به چین امید است که در سفر آینده رئیس‌جمهور محترم به کشور چین، این پروتکل نیز امضا شود.
در ایران هزینه نیروی کار و انرژی دو مزیّت بسیار ارزان جهت کاسته شدن از نرخ تمام شده تولیدات ایران است که با این شرایط، انتظار توجه ویژه اوراسیا به محصولات تولیدی در ایران بوده است.
ایران در حال حاضر در زمینه ترانزیت گوشت، مرغ و … در حال تعامل با کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا است در این رابطه منتظر اعلام نتایج ممیزی هیأت روسی از کارخانجات لبنی و آبزیان هستیم.
جهت كسب اطلاعات بيشتر با شماره های داخل سايت سابين پروتئين تماس حاصل فرمائید

دیدگاه ها بسته شده اند.